• Saša Radošević i Kristijan Cvitković, autori vatrometa otvaranja: Svaki je vatromet različit

    Vatromet je neizostavan dio otvaranja Festivala igranog filma u Puli, a vatromet ovogodišnjeg otvaranja, po mišljenju mnogih, jedan je od najboljih zadnjih godina.

     

    Doista smo se potrudili i drago nam je da je publika to primijetila. Premda svi koji se bave ovim poslom imaju istu sirovinu, način na koji će biti iskorištena ovisi isključivo o mašti i sposobnosti onoga koji ga oblikuje. Usklađivanje boja i izbor različitih efekata stvar je koreografije.

     

    Koliko efekata vatrometa postoji?

     

    Oko stotinjak i nose različita imena. Primjerice, willow je ime vatrene kugle čiji dijelovi nakon rasprskavanja polako padaju i blijede.

     

    Koliko obično traju vatrometi?

     

    Ako je vatromet dobro koreografiran, doima se mnogo dužim no što u biti jest, no njegova duljina ne bi trebala prelaziti deset minuta jer je jednostavno naporno toliko dugo držati dignutu glavu.

     

    Ponekad se znaju čuti prigovori da je vatromet prenizak.

     

    Nova stroža pravila reguliraju visinu vatrometa zadnjih nekoliko godina i premda možemo, ne smijemo povisiti vatromet. Svaki vatromet mora dobiti dozvolu policije koja pomno pazi na poštivanje propisa.

     

    Tvrtka Orion vatrometi ima odlične reference.

     

    Orion vatrometi radi vatromet na ATP u Umagu već nekoliko godina, redovito radimo i vatromet varaždinskog Špancirfesta i Varaždinskih baroknih večeri. Radili smo primjerice vatromete na otvaranju splitske rive, na Međunarodnom dječjem festivalu u Šibeniku i mnoge druge.

     

    Koliko vas je pogodila recesija?

     

    Posljedice recesije zasad nismo osjetili. Vjerujemo da je kvaliteta najbolji jamac uspjeha i svoje djelovanje širimo i izvan granica Hrvatske. Imamo svoje podružnice u Sloveniji i Bosni i Hercegovini te partnere s kojima surađujemo na tržištima Austrije i Srbije.