Na novinskoj konferenciji u Circolu pripadnice ljepšeg spola ispričale su kako su snimile Neke druge priče. Radi se o ominibusu pet kratkih filmova mladih redateljica s prostora bivših jugoslavenskih republika, Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Slovenije. «Iako svi filmovi imaju različite teme, jedino što je redateljicama bilo zadano kao light- motiv bila je tema materinstva i rađanje novog života koja se provlači direktno ili indirektno kroz sve priče. Namjera je bila omogućiti mladim redateljicama da plasiraju svoj talent i način viđenja» istaknuo je idejni začetnik projekta Nenad Dukić.
Format omnibusa čini se sve češćim odgovorom na teškoće financiranja dugometražnih filmova što je naglasila i redateljica i scenaristica Srpske priče Ana Maria Rossi: “Nadam se da će zahvaljujući omnibusima iz balkanskih zemalja ljudi napokon shvatiti da dugometražni film nije jedini format koji postoji“. Tome očigledno pridonosi i dobra suradnja među filmašima, pa su se tako Nina Violić i Lucija Šerbeđija poput hrvatskog izvoznog proizvoda našle u bosanskoj i slovenskoj priči. Pritom je Nini uloga nizozemske humanitarke legla dok se Lucija “osjećala kao ženski Charlie Chaplin“ jer u svojoj ulozi slovenske opatice izgovora tek jednu riječ: Isuse!
U hrvatskoj priči debitirala je nova glumačka nada, Nera Stipičević, koja se po prvi puta našla pred kamerama i po riječima redateljice i scenaristice Ivone Juke hrabro odigrala dosta zahtjevan lik mentalno poremećene trudne umjetnice.
Čini se kako redateljice znaju dobro pričati priče jer je cijeli dugometražni film dobio već petnaest poziva za razne svjetske festivale među kojima i za one u Varšavi i Montrealu. Premda je promocija filma, i festivalska i kinematografska, zamišljena u cjelovitom formatu i pojedinačni filmovi moći će se i samostalno prikazivati pa će tako Bosanskohercegovačka priča Ines Tanović ove godine biti prikazana u Sarajevu.